راهنمای درج آگهی در مرکز 118

لطفا متن زیر را مطالعه نمایید و سپس کلید درج آگهی را بزنید.
ما دوست داریم به شما کمک کنیم. اما همه آگهی های درج شده در مرکز 118 مخاطب خوبی پیدا نمی کنند. با بکار بردن نکته های زیر، شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

کیفیت مهمترین چیز است
اگر می خواهید بازخورد خوبی داشته باشید باید کیفیت قابل قبولی ارائه دهید.
آگهی شما معرف محصول و خدمات شماست. اگر بازدید کننده نکته قابل توجهی در آگهی شما پیدا نکند، در عرض چند ثانیه صفحه آگهی شما را ترک خواهد کرد. فراموش نکنید اینترنت مانند یک کهکشان وسیع است و هزاران انتخاب برای کاربران آن وجود دارد.

مشخص و جزئی بنوسید
اگر شما مبهم و کلی بنویسید، کاری انجام نداده اید. ولی اگر در زمینه خودتان بصورت خاص و دقیق بنویسید، می توانید بازدید کننده را تحت تاثیر قرار دهید.

قواعد نگارش را رعایت نمایید
آگهی هایی که غلط املایی و کلمات به هم چسپیده نداشته باشند و قواعد نگارش را رعایت کرده باشند، بازدید کننده بیشتری جذب می کنند

آگهی تان را در گروه مرتبط و با تصاویر مرتبط درج نمایید

برای آگهی تان چند تصویر مناسب انتخاب کنید، برای یافتن تصاویر می توانید از جستجوگر تصاویر گوگل استفاده کنید.

گالری عکس
هیچ چیز مانند تصاویر نمی تواند مطلب مورد نظر شما را به مخاطبتان القا کند، با استفاده از گالری عکس می توانید تا 10 تصویر با کیفیت بالا را به آگهی تان اضافه کنید. سعی کنید تصاویر مرتبط و دارای عنوان مناسبی باشند. گالری عکس بر موقعیت شما در موتورهای جستجو نیز تاثیر مثبت دارد.
از تکرار بپرهیزید.

از درج عنوان، شرح یا تصاویر تکراری پرهیز کنید. از درج  نسخه های تکراری یا تقریبا تکراری یک آگهی در گروههای مختلف خودداری کنید، از کپی تمام یا قسمتی از متن آگهی دیگران پرهیز کنید.


نکاتی در مورد درج آگهی:


  عنوان مناسبی را برای کالا یا خدمات خود انتخاب کنید.

 عناوین زیر کمکی به بازدید کننده نمی کند و احتمالا روی آگهی شما کلیک نمی‌شود.

"عناوین نامناسب"
- بهترین فرصت , فرصت طلایی
- جالب توجه, بسیار زیبا , قابل توجه
- فروش, فروش فوری , خرید , خریدار
- زیر قیمت , قیمت مناسب , ارزان قیمت
- انجام پروژه , انجام کار
- استخدام , کاریابی , آماده به کار
- بازاریابی , نمایندگی
همانطور که مشاهده می‌کنید، عناوین بالا کلی بوده و آگهی می‌تواند شامل همه چیز باشد، بنابراین خواننده وقت خود را صرف کلیک کردن روی عنوانی که نمی داند متن آن چیست، نخواهد کرد.

"عناوین مناسب"
- فروش آپارتمان 68 متری در پاسداران
- خریدار دووی قسطی با 1 میلیون پیش
- استخدام مترجم زبان انگلیسی با 3 سال سابقه
- مشاوره پروژه برق صنعتی
- خرید ضایعات آهنی 100 تن به بالا
- لیسانس فیزیک با 3 سال سابقه، جویای کار
این عناوین یا عناوین مشابه به آن، اطلاعات نسبتا کاملی در اختیار بیننده قرار می‌دهد و مخاطب برای کسب اطلاعات دقیقتر روی آن کلیک می‌کند. بنابراین توصیه اصلی می شود که از عناوین شعارگونه و یا نامشخص خودداری فرمایید.

دقت در انتخاب گروه مرتبط

بورس کالا و خدمات زمانی ایجاد می‌شود که یک دسته از کالا و یا خدمات مشخص در یک جای مشخص برای مشتری قابل دستیابی باشد. این محل می‌تواند فیزیکی باشد مثل بورس قطعات کامپیوتر بازار مبل و یا مجازی باشد مثل گروه‌های معرفی شده در سایت مرکز 118.
بنابراین شما با درج آگهی خود در گروه کاملا مرتبط با آگهی، شانس بهتری برای دیده شدن دارید. اگر کسی قصد خرید آپارتمان داشته باشد، مطمئنا به گروه خدمات ساختمانی مراجعه نخواهد کرد. تقریبا همه خریداران بالقوه آپارتمان، آگهی‌های قسمت املاک-> آپارتمان را انتخاب خواهند کرد.

آگهی ویژه

با توجه به اینکه درج آگهی در مرکز 118 رایگان می باشد، اکثر بازدیدکنندگان اعتماد بیشتری به آگهی‌های ویژه می کنند.
درج آگهی ویژه به معنای آن است که آگهی دهنده از خدمات و کالای خود اطمینان کافی دارد و برای جلب نظر بازدیدکنندگان و مشتریان واقعی حاضر به پرداخت وجه آگهی خود شده است.
علاوه بر این موضوع، آگهی‌های ویژه همانطور که در بخش مربوطه توضیح داده شده است، در صفحه اول سایت، گروه اصلی و زیرگروه مربوطه نمایش داده می‌شود و شانس دیده شدن آن بسیار بالاتر خواهد بود.


متن و مشخصات آگهی

قبل از ثبت آگهی خود در سایت ، یک بار آن را با صدای بلند برای خود و اطرافیانتان بخوانید. توجه کنید که شما به عنوان بازدید کننده، و مشتری آیا همه اطلاعات مفید را بصورت خلاصه و دقیق دریافت کرده‌اید؟
سئوالات زیر را از خود بپرسید و پس از آنکه پاسخ را راضی کننده یافتید، آگهی خود را درج کنید.
- آیا خواندن آگهی روان و ساده است؟
از جملات طولانی و نامفهوم پرهیز کنید.
اطلاعات را به صورت جمله به جمله و با ترتیب مشخص ارائه کنید.
از ارائه جملات کلیشه‌ای خودداری کرده و ارزشی که مشتری از ارتباط و استفاده از خدمات شما می برد را ذکر کنید. به بیان دیگر عناصر اصلی که موجب تفاوت عرضه خدمات و یا کالای شما با دیگران می‌شود و برای مشتری ارزش دارد را به صورت واقعی و خلاصه بیان کنید.
- آیا به کلیه سئوالات اساسی و اولیه پاسخ داده شده است؟
به عنوان مثال برای درج آگهی فروش آپارتمان، متراژ- قیمت – طبقه – تعداد اتاق خواب – موقعیت فیزیکی ( خیابان و محله ) – سن ساختمان – امکانات اولیه تلفن گاز شوفاژ و پارکینگ بسیار مهم است.
با ارائه اطلاعات اولیه، خواننده به سرعت تصمیم خود را می‌گیرد و شما در وقت خود برای پاسخگویی به مراجعین صرفه جویی زیادی خواهید کرد.
- آیا شیوه تماس با شما مشخص می باشد؟
درج شماره تلفن و آدرس در سایت ضرروی نیست. ولی شخص باید بداند با چه کسی و از چه طریقی ارتباط برقرار می‌کند. به هنگام ثبت نام درسایت نام دقیق و ایمیل خود را وارد می‌کنید که به صورت پیش فرض زیر کلیه آگهی‌ها قرار می‌گیرد.
چنانچه لازم است از طریقی غیر از ایمیل با شما تماس گرفته شود، آنرا در متن آگهی ذکر کنید.
انتخاب دقیق تک تک کلمه های آگهی، برای جلب توجه بازدید کنندگان بسیار حساس است. توجه کنید که بازدیدکنندگان شما بسیار باهوش هستند و قبل از آنکه به عناوین شعار گونه و تبلیغاتی توجه کنند، به اطلاعات مشخصی که ارائه شده است توجه خواهند کرد.
با توجه به حجم بالای آگهی در این سایت، بازدیدکنندگان فرصت مقایسه و انتخاب زیادی دارند. بنابراین هرگز از متن و عکس آگهی‌های دیگر کپی برداری نکنید. ارائه اطلاعات خلاصه و دقیق موجب جلب توجه مشتری خواهد شد. آگهی در اینترنت تفاوت عمده‌ای با تبلیغات تلویزیونی، رادیویی و روزنامه‌ای دارد. در این جا بازدیدکنندگان فرصت بیشتری برای بررسی دارند و مهمتر از هر چیزی برای آنها اطلاعات دقیق و خلاصه می باشد.
 
درج عکس

- یک تصویر بهتر از صدها نوشته منظور شما را می‌رساند.
- تصاویر را با دقت و کاملا مرتبط با متن آگهی انتخاب کنید.
- از یک تصویر نمی‌توانید برای 2 آگهی استفاده کنید.
- درج تصاویر عمومی مانند پرچم، منظره، پرتره، عکسهای غیر مرتبط و یا عکس چهره اشخاص مورد پذیرش قرار نمی‌گیرند.
- برای فروش لوازم و اموال مانند آپارتمان، اتومبیل، کامپیوتر، پوشاک و ... شخصا از آنها عکس دیجیتال تهیه کنید. ارسال عکسهایی که منحصرا برای یک آگهی تهیه شده است، تاثیر بسیار بیشتری از عکسهای آماده دارد.
 
امتیاز دهید:
به این سایت
ورودصفحه اصلیامکانات آگهی ویژهراهنمای درج آگهی خوبسوالات متداولوبلاگ مرکز 118تعرفه هاتماس با ما